19 Ülkeden 34 Kişiyle Flört Etti: Gezgin Kadının Türkiye’de Yaşadıklarını Duyanlar İnanamadı

2022 yılında 19 ülkeden toplam 34 kişiyle flört ettiğini belirten ABD’li Loni James, çöpçatanlık uygulaması deneyimlerini anlattı.James, geçtiğimiz aylarda CNN International’da yayımlanan röportajında Türkiye’de yaşadıklarından da bahsetti.

41 yaşındaki kadın, 2,5 sene önce hayatını kaybeden annesinin uzun süre Alzheimer’la mücadele ettiğini, bu sürecin sonunda ise tek başına dünya yolculuğuna çıkma kararı aldırdığını söyledi.

Gezgin kadın “Ailem Amerikan kültürüne göre her şeyi doğru yapmıştı. Evlendiler, üç çocuk büyüttüler. İyi işleri vardı. Evin parasını ödediler. Emeklilik için büyük planları vardı ama annem emekli olamadı.” sözleriyle seyahate çıkma nedenini açıkladı.

ÇÖPÇATANLIK UYGULAMALARINDAN ONLARCA KİŞİYLE BULUŞTU

Hayatını değiştirme kararı alan ve iki yıl önce Washington’dan Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’ya giderek seyahate başlayan James isimli gezgin kadın, ziyaret ettiği ülkelerde Tinder ve Bumble gibi çöpçatanlık uygulamalarından tanıştığı kişilerle randevulaştı.

TÜRKİYE’DE BAŞINA GELEN KÖTÜ OLAYI ANLATTI

Tanıştığı kişilerle pek çok güzel anı biriktirdiğini söyleyen kadın, Türkiye’de başına gelen kötü bir olaydan bahsetti. James, yakınlaşma isteğini kabul etmeyince Fethiye’de görüştüğü kişinin kendisini yamaç paraşütüyle ilgili satış yapan bir mağazada bıraktığını, “Geri geleceğim” deyip hiç gelmediğini söyledi.

Talihsiz kadın, çıkan fırtınada saatlerce bekledikten sonra geceyi mağazadaki bir bankta geçirdiğini belirtti. Bununla birlikte yamaç paraşütünü çok sevdiğini de sözlerine ekledi.

James, Mısır’ın başkenti Kahire’deki flörtüyle görüşmesinin 13 saat sürdüğünü ve bunun bir Müslümanla ilk randevusu olduğunu belirtti.

Gezgin, İtalya’nın Verona kentinde bir müzisyenle gece turuna çıktığını, Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’daki flörtünün akşam yemeğinde kart oyunları yaptığını söyledi.

Yolculuğundaki deneyimlerini sosyal medyada paylaşan James, güvenlik konusunda çok dikkatli olduğuna dikkat çekti. James, konumunu arkadaşlarıyla paylaştığının, fazla içki içmediğinin ve cep telefonunu şarjına dikkat ettiğinin altını çizdi.

Gezgin kadın, hayatının geri kalan bölümünde de seyahat etmeye devam etmeyi planladığını ifade etti.

TEK BAŞINA SEYAHAT EDENLERE TAVSİYELER VERDİ

Tek başına seyahat edenlere tavsiyeler veren internet sitesi Solo Traveler’ın kurucusu Janice Waugh konu hakkında şöyle konuştu:

Pandemide başkalarının yanında olmanın belirsizliği, gezginleri grup halinde seyahat etme konusunda temkinli hale getirdi. Birçok kişi esneklik, özgürlük ve kişisel gelişim gibi yalnız seyahat etmenin faydalarını keşfettikten sonra buna devam etti.

Waugh tek başına seyahat eden kadınlara, flörtleriyle halka açık yerlerde buluşmayı önerdi:

Sürekli yeni insanlarla tanışırım ve bunu ilk adımı atarak yaparım… Kiminle konuşacağımı, nereye gideceğimi veya nerede oturacağımı ben seçerim. Yön sormam gerekirse, ilk seçimim bir aile olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x