Alman Menşeili Firmadan Türkiye’ye 65 Milyon Euroluk Yatırım

Türk Henkel, 1963 yılında İstanbul Gebze’de üretime geçtiği fabrikasıyla Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Son dönemlerde 65 milyon Euro tutarında yatırım gerçekleştirdi. Şirket, bugün İstanbul’da Gebkim Yapıştırıcı Teknolojileri Fabrikası, Tuzla Yapıştırıcı Teknolojileri ve Saç Bakım Ürünleri Fabrikası ile Ankara Tüketici Markaları Fabrikası olmak üzere Türkiye’nin 3 noktasında üretim yapıyor ve yaklaşık 1.000 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİ

Şirket, global sürdürülebilirlik stratejisi çerçevesinde 2030’a kadar operasyonlarını iklim pozitif hale getirmeyi, 2025’e kadar tüm yönetim seviyelerinde cinsiyet eşitliği sağlamayı, toplum eğitimi programlarını ve gönüllülük faaliyetlerini genişletmeyi ve ambalajları %100 geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir şekilde tasarlamayı hedefliyor.

KARBON NÖTRLÜK AÇIKLAMASI

Şirket, İstanbul Tuzla’daki Yapıştırıcı Teknolojileri Fabrikası’nı karbon nötr hale getirdiğini duyurdu. Bu fabrika, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika (IMEA) bölgesinde karbon nötr özelliğindeki ilk iki Henkel tesisinden biri olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x