İsrail, öldürülen asker sayısını açıkladı

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’deki yeni kayıplarına ilişkin bilgi verildi.

Golani Tugayı’nın 7086’ncı İstihkam Taburu’nda görevli Binbaşı Constantine Sushko’nun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çatışmalarda öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, 22 Aralık’ta Gazze’nin güneyindeki çatışmalarda yaralanan 22 yaşındaki Harel Ittah’ın da bugün yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Çatışmalarda 5 askerin de yaralandığı ifade edildi.

Buna göre, Gazze Şeridi’ne saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana öldürülen İsrailli asker sayısı, 170’i karadan işgal sürecinde olmak üzere 504’e yükseldi.

431 ASKER YARALI

İsrail ordusu, bir başka açıklamasında kara harekatının başladığı 27 Ekim’den bu yana yaralanan İsrail askerlerinden 44’ü ağır olmak üzere 431’inin tedavilerinin sürdüğünü duyurdu.

Açıklamada, “Gazze Şeridi’nde kara harekatının başlamasından bu yana yaralanan 431 subay ve asker halen hastanelerde tedavi görüyor. Bunlardan 44’ünün durumu ağır, 258’inin durumu orta derecede, diğerlerinin ise durumu hafif” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana 936’sı karadan işgal sürecinde olmak üzere 2 bin 180 askerinin yaralandığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x