Mark Zuckerberg: Threads’in yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı var

Mark Zuckerberg, uygulamanın şu anda aylık 100 milyonun biraz altında aktif kullanıcı sayısına sahip olduğunu ve uygulamanın önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaşmasının mümkün olduğunu düşündüğünü söyledi.

Threads’in büyümesi temmuz lansmanından bu yana yakından izleniyor. Uygulama, ilk haftasında 100 milyon kayıt gördü ancak sınırlı işlevle ilgili şikayetler ve markaların gönderileriyle dolup taşan akışlar nedeniyle etkileşimin hızla düştüğünü gördü. Ancak Meta istikrarlı bir şekilde yeni özellikler ekledi ve son haftalarda Elon Musk’un X’te başlıkları bağlantılardan çıkarmak gibi sevilmeyen değişiklikler yapmasıyla etkileşimin toparlandığı görülüyor.

Mark Zuckerberg: Threads’in yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı var

Threads’in büyümesi, çeyrekte gelirinin geçen yıla göre %23 artışla 34 milyar doların biraz üzerinde olduğunu bildiren Meta için tek olumlu gelişme değildi. Analistlerle yapılan görüşmede Zuckerberg, Meta’nın son dönemde “verimlilik” üzerine odaklanmasının, şirketin geçen yıl 20.000’den fazla kişiyi işten çıkarmasıyla sonuçlandığını, şirketin “çok değişken bir dünyayla karşı karşıya olunan şu dönemde devam edecek etkili bir stratejiye sahip olduğunu” söyledi.

Ancak Meta’nın AR ve VR harcamalarını denetleyen bölümü olan Reality Labs, milyarlarca dolarlık kayıp serisini sürdürüyor. Reality Labs’ın geliri 210 milyon dolara geriledi ve kayıplar çeyrekte 3,7 milyar dolara, 2023’ün başından bu yana ise 11 milyar doların üzerine çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x