Putin’in Türkiye Ziyareti İle İlgili ABD’den İlk Açıklama!

ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Şubat ayı içinde Türkiye’ye gerçekleştireceği duyurulan ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu.

MEMNUNİYETLE KARŞILARIZ

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, günlük basın toplantısına gazetecilerin sorularını yanıtladı. Patel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaretle ilgili soruya, “Eğer herhangi bir ülke Rusya’nın bazı kötü niyetli davranışlarından vazgeçme konusunda anlamlı bir rol oynayabilecekse bunu kesinlikle memnuniyetle karşılarız” sözleriyle cevap verdi.

Patel, “Türkiye’nin, Karadeniz Tahıl Girişimi’nin başarıya ulaşmasındaki etkisine” de değinerek “Ukrayna tahılının gitmesi gereken yere ulaşmasının ve bu alanda güvenilir bir ilerleme kaydedilmesinin kritik önemini hissetmeye devam ediyoruz. Bu kesinlikle hoş karşılanacak bir şey” ifadelerini kullandı.

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, 29 Ocak’ta yaptığı açıklamada, Putin’in Türkiye’ye ziyaretinin şubatta gerçekleşmesi için hazırlık yapıldığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x